Žijte život tak, jak jste si vždycky přáli

Každý dneska někam spěchá, nestíhá a nemá na nic a nikoho čas. Dnešní doba je oproti té minulé neuvěřitelně uspěchaná a každá sekunda nás stojí až moc času na to se zastavit a na chvíli si oddechnout.  Veškeré tyto tlaky dnešní doby na nás působí ze všech stran a vyvolává to v nás přirozeně nepříjemnou náladu, podrážděnost a potřebu si na všechno postěžovat. Je těžké nebýt tak pesimistický vzhledem k okolnostem a ještě těžší je pokusit se myslet pozitivně.
přátelský rozhovor
Jenže ono to jde a je to neuvěřitelně posilující a povzbuzující.
Zastavte se na chvíli, ať už děláte cokoliv. Někde ve vašem denní programu se určitě chvilka času najde. Nadechněte se a zamyslete se nad tím, jak žijete svůj život. Opravdu to musí být jen sám stres a špatná nálada? Je všechno jen černo-bílé a mezitím není žádná jiná barva?
Pravdou je, že svět bude takový, jaký si ho my sami vytvoříme. Jakmile se tedy začnete utápět ve vlastním neštěstí a v tom, jak špatně se vám v životě daří, nikdy nebudete šťastní a nenajdete klid ve vlastní duši.
sama v davu
Život bude takový, jaký si ho uděláme.
Může to znít jako úplný nesmysl, protože pro dokonalý život nemáte peníze, čas a další věci. Je třeba začít úplně od začátku, abychom se k těmto věcem dopracovali. A od začátku znamená od sebe samých.
Líbí se vám to, jak jste na okolí pořád protivní? Jak každý den přijdete z práce unavení a rozhození? Jak podrážděně reagujete na neustálé otázky svých děti? Určitě vás to netěší a to, že si v ten moment dušička na chvíli uleví, vás dlouhodobě neuspokojí a špatnou náladu si budete nosit dál. Správným receptem na to, jak bojovat se svými démony je zahnání jich. Jednoduše se zamyslete nad tím, jestli je opravdu nutné být naštvaný a že vlastně celá situace není nikdy tak hrozná, jak se na první pohled zdá. Párkrát vydechněte a řekněte si, že chcete být lepším člověkem. Bojujte sami se sebou! Nebojte se prohry.
Dokud budete bojovat, nikdo neprohrál.
A jakmile zkrotíte vlastní vztek, můžete se dát do myšlení nad tím, k čemu by vlastně bylo se takto vytočit a následně si vylívat zlost a ostatních včetně na sobě sama. Netrestejte sebe ani ostatní. Buďte tím, kým chcete být a to tak, že začnete být pozitivnější, klidnější, méně vystresovaný. Život pak bude mnohem jednodušší.