Správné krytí bazénu

Plachtou chráníte vodu v době, kdy není bazén využíván a měla by být samozřejmostí stejně tak, jako jsou prostředky určené k samotné údržbě bazénu a ochraně vody, snižuje se tím i jejich spotřeba a šetří se i filtrační jednotka. Plachta snadno zachytí padající listí či pyl a zabrání odpařování vody, stejně tak ochrání i před deštěm. Prostě s plachtou bude váš bazén v těch nejlepších rukou
plážový míč
Bublinkové
V létě se využívají především plachty bublinkové.
Krycí
Na zimu je vhodné pořídit plachtu krycí, která se dá využít i v letním období.
Solární
Kromě zamezení znečistění vody, solární plachta má i tu výhodu, že jednoduše a levně lze díky ní vodu i ohřát až o pět stupňů oC a udržet její stabilní teplotu. Manipulace se solární plachtou je jednoduchá díky navijáku.
plovoucí květiny
Materiál, cena
Bazénová plachta by měla odpovídat velikosti samotného bazénu. Zhotovit se dají plachty i na míru, ceny se pohybují podle velikosti cca o 280,- Kč do 4 000,- Kč, záruka je poskytována na 24 měsíců. Tloušťka materiálu je od 180 do 500 mikronů, vyráběny jsou z kvalitních kašírovaných fólií, jejichž síla je 140 a 200 g/m2, což zaručuje dlouhou životnost, dokáží odolat jakémukoliv počasí i mechanickému poškození. Nejefektivnější jsou černé bublinkové fólie, jejich účinnost je maximální. Sluneční paprsky lépe ohřejí vodu a nepropustí světlo, díky nim je eliminován růst řas. Silné by měly být minimálně 200 mikronů, lze si však nechat zhotovit i plachu o tloušťce 360 mikronů. Pokud by plachta přesně neseděla, je možné ji jednoduše zastřihnout.

Údržba
Plachty odolávají různým vlivům, proto je třeba řídit se doporučeními výrobce ohledně jejich údržby. Plachta by po sejmutí neměla být v žádném případě na přímém slunci, ale tam, kde je stín a měla by být uložena na místě, kde teplota neklesne pod 0 °C.