Pro snížení vaší tělesné váhy nestačí jen pohyb


Než se pustíte do hubnutí, měli byste si nejprve ujasnit, zda znáte odpověď na otázku, zda víte, jak se nejlépe snižuje váha. Pokud odpověď zní „ano“, máte vyhráno. Pojďme si ale pro jistotu říci, co je pro snížení tělesné hmotnosti důležité. Mnozí si totiž myslí, že postačí, když se budete věnovat tělesným sportům. Ovšem k tomu, abyste netloustli, jen pohyb nestačí.
zelenina a bylinky

V prvé řadě je důležité, zda se správně stravujete. To je totiž základem každé redukce váhy. Když se hlouběji podíváte na většinu jídelníčků těch, kdo chtějí zhubnout, zjistíte, že dietáři mají nakonec podvýživu a málo jedí. Večer zpravidla nestíhají jíst a večer se to snaží dohnat. Klasika… mnoho lidí také kopíruje klasické dietní chyby – odbytá snídaně, skoro žádný oběd, a večer sušenky nebo slané chipsy u televize, sladké či alkoholické nápoje k tomu.


Ke snížení váhy ovšem nestačí pouze držet dietu, i když poctivě. K tomu, abyste zhubli, je potřeba vyváženě vyladit jídelníček.

JÍDLO

I když se to možná nezdá, je to nejjednodušší bod v touze zhubnout. Je to proto, že jídlo je viditelné a hmatatelné. Takže pokud upravíte jídelníček, bývá tato změna zpravidla po pár týdnech vidět. Vždy je důležité překonat prvních pár týdnů, kdy musíte vyškrtat oblíbená nezdravá jídla a přemoci lenivost připravit si jídlo zdravé (a přesto chutné). Nemusíte hned první den překonat všechny své zvyky. Raději postupně ubírejte na velikostech porcí a myslete na to, že tělo potřebuje energii, a pokud ji dostává pravidelně, nemá potřebu skladovat tuky. Důležité je nepřecpávat se, ale ani nemít hlad.
značkovací místo

Jezte pravidelně, díky tomu vám nebude klesat hladina cukru, a vy se nebudete cítit unavení a podráždění, ale naopak výkonnější a psychicky odolnější. Energii doplňujte pravidelně, proto nezapomínejte ani na svačinky. K tomu všemu nezapomínejte na pitný režim. Dostatek tekutin vám zajistí rychlejší spalování, ovšem nesmíte všechny tekutiny vypít jen na večer, tím byste totiž příliš zatížili ledviny. Zrovna jako jídlo, i pití je důležité během celého dne.