Dopřejte dětem zážitky

Školní výlety, lyžařské výcviky, nebo školy v přírodě mají neoddiskutovatelnou úlohu ve školním životě dítěte, potažmo žáka. Pobyt z dosahu rodiny, zato s kamarády je už sám o sobě zážitkem, na který se nezapomíná.
Plánujete i Vy výlet, nebo delší pobyt v přírodě se svými žáky? Blíží se konec roku, tak proč ne? Nakonec můžete poslední souhrnné opakování učební látky provést netradičně. V prostředí, které umožňuje i výuku, ale i spoustu ostatních aktivit  https://www.vysocinaconvention.cz/cs/incentivni-programy/incentivni-programy.

kniha
Abyste dosáhli svého cíle, musíte vybrat takové místo, ve kterém najdete pro své žáky fůru zážitků, spojených s poznáváním. Nakonec jste pedagog, takže nedokážete jen tak bez plánu a bez promyšlené strategie vyjet někam, kde ani pořádně nebudete vědět, co tam vlastně budete dělat.

Je-li Vaším cílem zážitek, pak věřte, že budete mít, z čeho vybírat.

·         Určitě byste měli zařadit do volnočasových aktivit žáků poznávací oblast.
·         Nesmíte nikdy vyjmout sportovní aktivity, protože ty děti přímo zbožňují.
·         Bude-li v okolí nějaká skutečná zajímavost, pak zvolte herní pravidla, jak se k ní dostat.
·         Ani kulturní programy nemusíte tvořit sami. Nechte se bavit.
Rozhodně Vaši žáci musí přijet domů a nezavřít pusu ještě druhý den, aby stačili povyprávět rodičům o všem, co zažili. To, že rodiče budou mít hlavu, jak pátrací balón, Vás už zajímat nemusí. V každém případě budou spokojeni, že jejich dítě nestrádalo a že každý den a každou hodinu takového dne prožívali něco, co na plácku za domem opravdu neprožijí.

cestovatel

A na jedno rozhodně nezapomínejme!

Vaši žáci opustí ruch města a dostanou se do krajiny, kterou mnozí z nich znají jen z fotografií v časopisech, nebo z dokumentárních filmů o přírodě. A přitom se jim dostane kvalitního bydlení s pravidelnou stravou.
Už se těšíte, až vyrazíte vstříc novým zážitkům?