Aby se vám spalo dobře

Spánek je mnohými lidmi často podceňován, ale to je velká chyba. Při jeho nedostatku nebo v případě, že není příliš kvalitní, totiž přicházejí různé nepříjemné vedlejší projevy, které ze začátku mohou působit nenápadně, ale s postupem času se zhoršují a v nejhorších přídech může absence spánku vést až ke smrti. Chcete-li tak prosperovat a fungovat dobře doma i v práci, měli byste na spánek, a tedy i na správný výběr postele dávat velikou zřetel. Právě nekvalitní postel je často důvodem, proč člověk nemůže celou noc zamhouřit oka a neustále se převaluje.
vázičky na polici

Dobrá konstrukce

Nejdůležitější na posteli je, aby se pod vámi nepropadla. Proto je dobré vybrat si takovou, která bude dostatečně pevná a zároveň bude disponovat velkou nosností. To je důležité hlavně u manželských postelí, kde běžně spí dva lidé. Kvalitní kostry je základ, ale velký zřetel byste měli při koupi dávat také na kvalitu roštu. Právě ten se poničí z postele většinou jako první. Dobrý rošt by vám měl vydržet i deset let bez toho, aniž byste museli přistoupit k jeho výměně. Co se týče materiálu, i když se běžně prodávají také kovové postele, největší zájem je stále pořád o dřevěné modely. Dřevo je velice kvalitní materiál, který dlouho vydrží, a navíc dobře vypadá. Pokud máte peněz nazbyt, pořiďte si postel z masivu. Je sice těžká, ale za to vám bude dobře sloužit celá desetiletí .
spánek pod oknem
Matrace
Pro dobrý spánek ale samotná postel nestačí. Je nutné si koupit i dobrou matraci. Ta se pozná podle toho, že dokáže dokonale kopírovat křivky vašeho tělo a dokáže se přizpůsobit i vaší váze. Standardní pěnové matrace jsou sice obvykle mnohem měkčí, ale dlouhodobě nepoužitelné. Alespoň tedy pokud nechcete vstávat každé ráno celí rozbolavělí. Matrace vysoké kvality sice není nejlevnější, ale její koupě se určitě vyplatí.